Filistinli Çocuklar

Katil israilin katlettiği çocuklardan bir kısmını aşağıda görebilirsiniz. İsrail bunu defalarca yaptı. Kendi güvenliklerine tehdit unsuru gördüğü hedefleri vurduğunu söyleyerek tüm Dünyayı kandırmaya çalışıyor. ABD başta olmak üzere bir çok  ülke ve BM lerde bunu destekliyor. “İsrail in kendini savunma hakkı vardır” diyorlar. İsrailin niyeti belli; inançlarına göre kendilerinin olması gereken kutsal toprakları ele geçirip büyük siyon imparatorluğunu kurmak. Bunu öyle bir hırs ve inançla istiyorlar ki gözleri dönmüş. Masum bebekleri bile katlediyorlar.

Aslında olan kendi cehennemlerine odun taşımak ve masum şehit kardeşlerimizi de cennete göndermekten ibaret. Biz çift dünyalı insanlarız. Şehitlik bizim inancımızda çok üstün mertebedir. Ölen kardeşlerimiz cennetin yolcularıdırlar inşallah, geride kalanlara Rabbimiz sabır versin. Acılı ailelerine, onları kendi yanına cennetine aldığını hissettirsin. Cennete evlat yetiştirdim diye sevindirsin.

Bizler önce elimizle olmuyorsa dilimizle bir şeyler yapmalıyız. Hiç bir şey yapamayan kalbiyle buğz etmeli ki; Efendimiz bunun imanın en son sınırı olduğunu söylüyor. Yani bu olup bitenleri görüpte dert edinmeyen ve kendine Müslüman diyen birileri varsa imanını kontrol etmeli. Kendi nefsimizde olanı değiştirmedikçe Allah bize olan hükmünü değiştirmeyeceğini söylüyor(enfal 53). Bu zulme Allah bizim ellerimizle durduracak. Hepimiz önce kendimizi, samimiyetimizi, imanımızı gözden geçirelim. Allah’a karşı sorumluluklarımızı yerine eksiksiz getirmeye çalışalım. Hemen (mümkünse) şimdi oradaki kardeşlerimiz için 2 rekat hacet namazı kılıp dua edelim.

Filistinli Çoçuklar

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın